Google+ Followers

Translate

Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 3 maja 2015

Rozdz I odc 6

   - pościgamy się - zapytałem , chłopczyk skinął głową
Pobiegliśmy do samochodzików , wskoczył szybko i od razu ruszył z piskiem opon , jechał na pełnym gazie , zręcznie i precyzyjnie biorąc trudne zakręty
- chciał  ,  a w zasadzie chyba musiał wyładować nagromadzony ładunek emocjonalny - wtrącił młody asystent
- właśnie , nie miałem z nim żadnych szans , ogromna precyzja i szybkość zwróciła uwagę chłopaka pracującego na torze , zwalniał tylko chwilę przed zakrętem , by potem wejść w niego na pełnym gazie , nagle , na prostym odcinku samochodzik stracił impet i jak na zwolnionym filmie powoli uderzył w opony zabezpieczające tor . Adaś bezwładnie leżał z głową na kierownicy . Wystraszony pracownik stał jak wryty .
- no co się gapisz , dzwoń po karetkę - krzyknąłem wyjmując bezwładne ciało dziecka
Młody lekarz pogotowia nie stwierdził żadnych obrażeń i nie umiał wytłumaczyć nagłej utraty przytomności , przypisał to nadmiarowi adrenaliny i zbyt dużemu wysiłkowi , jakiemu został poddany mózg
- chłopiec odzyskał przytomność ?
- oczywiście , jeszcze przed przyjazdem karetki , potem stracił ją ponownie w muzeum , co stwierdziła oburzona " Matrona " . Już biegła do niewychowanego i rozbisurmanionego dziecka siedzącego na królewskim fotelu z napisem "Nie dotykać eksponatów " , by zapytać , czy w jego szkole uczą czytać . Wystraszyła się na dobre , a lekarz pogotowia znowu nic nie stwierdził . Wtedy postanowiłem gruntownie go przebadać . Oczywiście za wszystkie badania i wizyty lekarskie musiałem zapłacić prywatnie
- jak to , przecież to refunduje "Fundusz"
- dawniej też tak myślałem , straciłem cenny miesiąc , czekając na wizytę tak zwanego specjalisty , który nic nie stwierdził i nie widział potrzeby wykonania żadnych badań . Wyniki badań zrobionych prywatnie za ciężkie pieniądze rzuciłem mu w ślipie dopiero później , przy innym pacjencie , bez pukania i nie czekając w kolejce następny miesiąc " Zapamiętaj , że ci tego nie daruję " wykrzyczałem mu wtedy
- jakie były wyniki ? - w tym momencie odezwał się telefon w kieszeni asystenta
- cześć kochanie - rzucił do słuchawki
- .......
- mam ważne spotkanie naukowe , muszę zostać trochę dłużej na uczelni
- ......
- ależ skąd , nie piłem żadnego alkoholu , jestem tylko bardzo zmęczony , muszę chyba wypić kawę
- ......
- nie wiem , to zależy od dziekana
- ......
- wiem kochanie , obiad na pewno pyszny , ale co ja poradzę , muszę już kończyć bo wchodzimy do sali , rektor nas wzywa
- ......
- a tak pomyliłem się , dziekan
- wierna żona - skomentował Marek - utopia Łukaszku , utopia
- na pewno nie
- no dobra , jadę na Majorkę , jedź ze mną na tydzień
- nie mam kasy
- nie przejmuj się , ja zapłacę , a tu wynajmiemy detektywa i przekonasz się jak wierną masz żonę , powiesz , że seminarium naukowe itd
- ok , zrobię to , by ci udowodnić , że akurat nie miałeś racji , kiedy wyjeżdżamy ?
- w przyszłym tygodniu , przy jednej dziurze , to i kot zdechnie , zapamiętaj to sobie ,
- ale jest jakiś system wartości , względy religijne
- Pan Bóg stworzył człowieka , a potem szedł , potknął się i powiedział "O K..wa" , a słowo ciałem się stało .

18 komentarzy:

 1. Życie jest zbyt poważne by o nim poważnie mówić.... o zdrowie trzeba dbać.. Etyka podobnie jak dobór naturalny,umożliwia istnienie .Estetyka tak jak dobór seksualny ,czyni życie miłym i pięknym,wypełnia je nowymi formami . .wprowadza postęp,. . . różnorodność i zmianę.. .Względy religijne.. już nie te czasy. . . żaden.. wstyd.. czy grzech.. życie trzeba brać garsciami .. Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot,,których mężczyzni nigdy nie mają dosyć.. Papież miał przyjaciółkę.. Pan Bóg.. wybaczy ... . . Tylko .. SŁOWA. . słowa ... . . ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda rzadko jest czysta i nigdy prosta.Współcześne życie było-by bardzo nudne ,gdyby była ona prosta lub czysta,a współczesna literatura całkowicie niemożliwa. Żyjemy w czasach przepracowania,.. . braku czasu.. na odpoczynek.. dlatego choroby . . . zaskakują .,.,. A medycyna --- lekarze .. nie można liczyć na pomoc specjalistów.. . . kolejki. . ? Liczy się kasa.. ?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnej recepty na Życie,płacić trzeba w nim każdy rachunek.Czyś jest tu,czy tam- -czy gdziekolwiek, Staraj się mieć dla siebie szacunek. ?

   Usuń
 3. Dziękuję za pamięć,,dziękuję za <3 serce-- kłaniam się pięknie w serdecznej podzięce I choć to Świat wirtualny - to ciepło się czuje,za to że JESTEŚ serdecznie dziękuję ANDRZEJKU.. miłych dni.. !

  OdpowiedzUsuń
 4. Zebrałam miłe chwile co radość mają w sobie.,słońca promykiem związałam chcąc podarować TOBIE ANDRZEJKU.. i daję Ci w bukiecie..radosnego wieczoru..o zapachu z nutką konwalii.. ten zapach lubiłam.. ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sokolim lotem życie przemija. .jak kwiat uczucie więdnie. a czy to błysnie pogoda złota,Czy łzy żałości popłyną. . . - Obie na drodze Twego żywota. . najmilsze kwiaty rozwiną ,,Miłość jest jak cień człowieka. . Szkoda kto dla niej wieki trwoni. . Kiedy ją gonisz ucieka- - - Kiedy uciekasz , to goni.. ..?( J.Niemcewicz ) PA pa .

   Usuń
 5. Cóż jeszcze może się zdarzyć . .gdy dzień dobiega końca . . Pora już zasnąć i marzyć - - o wschodzie słońca Dobranoc..Andrzejku P.A.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słonecznego dnia i radości w sercu,Gdzieś w malutkim serca kąciku,w człowieku wiara się kryje,choć siebie niepewna i słaba -- to jednak trwa i wciąż żyje.. Jak motyl krucha i delikatna w każdej chwili odlecieć gotowa. . nie trzeba wiele by ją spłoszyć -- wystarczy 1 gest ..1 słowo..Bywa też czasem,że łzę uroni. . gdy smutku dookoła zawiele,.. a gdy nad głową słońce zaświeci. . znowu na życie patrzy śmielej.. W życiu. . tak jak w matematyce... Jeśli idzie zbyt łatwo. . .to prawdopodobnie robisz ,.. . coś żle... a TY lubiłeś matematykę ANDRZEJKU..,,.. nie dziel . . przez 0 ...?

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślom może czasem zabraknąć słów. . ale uczuciom NIGDY !! One zawsze są wymowne... nawet wtedy ,kiedy milczą.. Świat pełen piękna ..Majorka.. dbajmy o zdrowie .Fundusze ? kolejki.... liczy się pieniądz.. Zatem rozpocznij dzień i kończ z uśmiechem i radością..Tego Ci z <3 serca życzę Umieć żyć - to najrzadziej spotykana rzecz na świecie.Większość ludzi tylko egzystuje.... ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czymże jest życie ?- jeśli nie szeregiem natchnień ,szaleństw,. . .Trzeba tylko umieć je popełnić . . A pierwszy warunek,; nie pomijać żadnej sposobności -bo nie zdarzają się codziennie..Niech słowa nigdy nie tracą treści..Kiedy spojrzysz wstecz na swoje życie.. Przekonasz się - że tylko wtedy żyłeś naprawdę,,gdy to,co czyniłeś ,czyniłeś z miłości. !! .. ..pozdrawiam andrzejku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umysł nie jest naczyniem ,które należy napełnić,lecz ogniem,które trzeba rozniecić . ( Plutarch z Cheronei )

   Usuń
  2. Stań się obserwatorem własnego życia. . a unikniesz cierpień. . LUDZIE... dobrze wychowani zaprzeczają innym, mędrcy zaprzeczają sobie..Jedyną straszną rzeczą na ziemi - jest nuda.To grzech,dla którego nie ma wybaczenia... ?

   Usuń
 9. Kobiety kochają mężczyzn z powodu ich błędów ..Jeśli tylko mężczyzni posiadają dość wad, kobiety gotowe są im wszystko wybaczyć -- nawet ich ogromny intelekt.. !!

  OdpowiedzUsuń
 10. Najgorszą stroną romansu jest to, iż człowiek przestaje być ROMANTYCZNY..

  OdpowiedzUsuń
 11. Znam tylko jedną gorszą rzecz od małżeństwa bez miłości,małżeństwo,w którym istnieje miłość ,ale tylko z jednej strony.. --- Małżeństwo z rozsądku. .. . ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie jesteś . . .chroń mnie . . .zagubiona w przestrzeni zapatrzona w niewidoczne,. . .Gdzie jestem . . .znajdż mnie . . . może tuż za rogiem. . .za niebytu skarpą. . .weż mnie . . .już nie wypuść mej dłoni . . nie daj mi odejść andrzejku ?

   Usuń
 12. Szukam wiatru w polu....zapomnianych słów.. śladu łez w kąkolu.. przedwczorajszych snów.. i kwiatów stokrotek.. na łące. . przypominają mi dawne czasy.. gdy byłeś blisko za zielonym wzgórzem.. ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Życie to wielki skarb,dar istnienia Gdy jest Ci żle nie martw się od czego są marzenia. .Życie ma smutku chwile,pełne cierpienia Szkoda na nie łez,nie smuć się Odrzuć złe wspomnienia Życie niesie każdemu MIŁOŚĆ bliskość pragnienia. . .Spójrz za siebie i usmiechnij się. . .Najważniejsza jest nadzieja . .Kim jest dla mnie Przyjaciel. .? Mówiąc najprościej. .jest KIMŚ..kto pozwala być taką jaką jestem. . On to czuje ,że potrzebuję porozmawiać..o tym co dzieje się w moim życiu Udziela wsparcia bez osądzania .Miło że Cię mam andrzejku..to tak niewiele a dla mnie to WSZYSTKO.. byłeś i pozostaniesz w mym <3

  OdpowiedzUsuń